חיפוש

עובש בתפרחת קנאביס

עובש הוא שם כללי לפטריות המכסות משטחים שונים בעזרת רשת סיבים המופיעה כחוטים לבנים ודקים על פני המשטח ובכך יוצרים קרום אוורירי. (מתוך ויקפידיה).

במקרים מסוימים גם על תפרחות הקנאביס יכול להתפתח עובש. איך נדע לזהות אם התפרחת שלנו נגועה בעובש? זה מאד קשה לדעת, ואם רואים את העובש בעיניים אז המצב כבר ממש חמור.

קודם כל נסתכל ונחפש את החוטים הלבנים כמו בתמונה -


או דוגמה נוספת -

אפשר להשתמש במיקרוסקופ כיס או בזכוכית מגדלת ואפשר גם לצלם עם הטלפון ולעשות זום לתמונה.


אז מה לעשות אם גילינו עובש על התפרחת?

למרבה הצער, אין להשתמש בתפרחת עם עובש בשום דרך.

לא בעישון, לא באידוי, לא להכנת מיצויים ולא לבישול או אפייה.


האם אפשר "להוריד" את האזור עם העובש ולהשתמש בשאר הפרח?

לא מומלץ.

כחלק ממחזור החיים של הפטריה היא מייצרת נבגים. "זרעים" דרכם הפטריה מתרבה. הנבגים עמידים גם בתנאים הקיצוניים ביותר ומחכים לרגע בו יגיעו לסביבה נוחה ומתאימה בו יוכלו להתפתח.


האם העובש מסוכן ?

לא כל סוגי העובש רעילים אך כאשר כמות הנבגים גדולה הם יכולים להיות מסוכנים ולגרום לתסמיני אלרגיה ובעיות במערכת הנשימה. עובשים שונים מייצרים רעלנים שעלולים להיות מסוכנים בבליעה ובנשימה.

יש לציין שבעוד גוף של אדם בריא מסוגל להתמודד עם מחוללי מחלות רבים, אנשים בעלי מערכת חיסונית חלשה או חולים במחלות דרכי נשימה שונות נמצאים בסיכון מוגבר לנזק כתוצאה משימוש בתפרחות עם עובש.

124 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מלאי קנאביס בסופר פארם - קישורים לקבוצות טלגרם.

מלאי קנאביס רפואי בסניפי סופר פארם - קישורים לקבוצות טלגרם של הרוקחים בסופר פארם האחראים על ניפוק קנאביס רפואי. מוזמנים להשאיר בתגובות (בסוף העמוד) קישורים לקבוצות טלגרם נוספות ואנחנו נוסיף אותם לרשימ

צור קשר

MEDI-VAPE

058-6281798

cs@medi-vape.co.il 

מחסן ראשי - החרושת 5 כרמיאל

משרד - ברודצקי 1 נתניה

קבלת קהל בתאום מראש

whatsapp-button.png

רוצה לקבל עדכונים על מבצעים ומוצרים חדשים בתחום מכשירי האידוי ?

Copyright 2019 © Medi-vape.co.il *האתר ומוצריו מיועדים לגיל 18 ומעלה. בשימוש באתר או רכישת מוצרים ממדי-וייפ הנך מצהיר כי אתה מעל 18 שנים. השימוש במוצרים הנרכשים באתר לשימוש מגיל 18 ומעלה. אני מאשר בזאת  שלא תהיה לי כל טענה בעניין בריאותי, בטיחותי או שימוש במוצרים כנגד מדי-וייפ, מנהליו ועובדיו.  מדי-וייפ לא נושאת  באחריות לכל נזק בנפש או ברכוש, מחלות או פציעה שנגרמה משימוש במוצרים שנרכשו. השימוש במוצרים לבדם אינו משמש כטיפול או תרופה למחלה או תסמין. המוצרים מיועדים למטופלים המחזיקים ברישיון לשימוש רפואי.